Voda je nekdaj imela zelo zdravilne lastnosti. Nekateri so jo poimenovali kar eliksir za mladost, lepoto ter zdravje. Na žalost je znanost tovrstno tekočino omejila na molekulo, pri tem pa seveda spregledala njene številne lastnosti, ki so še kako zelo pomembne tudi za človeško življenje. Oživljenja oziroma živa voda ima namreč sposobnosti, ki jo je pitna voda imela nekoč v povsem naravni obliki. Na žalost dandanes skorajda nikjer ne najdemo izvirov žive vode.
Sicer pa je voda kot takšna sestavljena iz molekul kisika ter vodika. Vemo, da oba, tako kisik kot vodik, veljata za plina, a kljub temu je voda vendarle tekočina. Znan je tudi tako imenovani vodni spomin, ki ga niti znanost še ne zmore pojasniti. Za vodo je namreč značilno, da je sposobna hraniti informacije zlasti v svoji strukturni obliki.
Kemično in energijsko živa voda
V človeškem telesu je približno 70 % vode. Naše telo jo nenehno izgublja z znojenjem, dihanjem ter izločanjem. Le z znojenjem jo lahko izgubimo od pol do tri litre dnevno. Seveda pa je treba izgubljeno vodo nadomestiti, sicer smo žejni, prav tako lahko zelo hitro zbolimo. Voda je namreč ključna tudi za presnavljanje, razgradnjo beljakovin v maščobe ter aminokisline.
In če želimo, da telo pri pripravi vode ter presnovi hrane ne bi po nepotrebnem izgubljalo preveč energije, mora biti takšna tekočina kar se da kemično pa tudi energijsko živa. Z eno besedo: najbolj nam lahko koristi živa voda.
Naprave za oživljanje vode
K sreči vodo lahko oživljamo s kar nekaj napravami, ki so na voljo na trgu. Ker je živa voda torej lahko za nas izjemno koristna, predvsem za naše zdravje, je dobro, da bi takšno napravo imeli kar pri roki. Navadno se takšne naprave praviloma nameščajo na začetek vodovodnega sistema v stanovanju ali v hiši. Učinek samega delovanja pa je konstanten tudi pri neredni uporabi sistema.