Tekmovanja nam lahko dajo dodatno motivacijo za treniranje

Vsi ljudje imamo v sebi del tekmovalnosti, ki nas motivira da opravimo kakšen cilj, ki smo si ga zadali. To tekmovanje se največkrat pojavi v  športu, lahko pa je tudi v vsakodnevnem življenju. 

Največkrat govorimo torej o tekmovanju pri športu. Tukaj imamo po navadi več različnih sistemov tekmovanja, ki se razlikujejo od vsakega športa posebej. Večina tekmovanj deluje tako, da se zberejo najboljše ekipe določene regije, dato pa se tekmuje na način turnirja, kjer se po dve skupini pomerita med seboj, nato pa zmagovalec napreduje v naslednji krog. To se ponavlja, dokler na koncu ne ostaneta le še dve ekipi, kateri se med seboj pomerita za zmago. 

Naslednja vrsta tekmovanja pa deluje na način točkovanja. Takšno tekmovanje po navadi traja celotno sezono, kjer se vse ekipe med seboj večkrat pomerijo, ter za zmago ali pa remi dobijo določeno število točk. Na koncu sezone pa se vse točke seštejejo, kjer je zmagovalna ekipa tista, ki je skozi sezono tekmovanja pridobila največ točk. 

Tekmovanja nam lahko dajo dodatno motivacijo za treniranje

Takšni sistemi tekmovanja pa niso zgolj v športih, katere sestavlja ekipa. Ravno tako se v individualnih športih, kot so tenis, boks, golf in podobno posamezniki pomerijo in nabirajo določene točke, katere se štejejo do konca sezone. 

Pri nekaterih kontaktnih športih pa sistem deluje tako, da imamo določeno nagrado, oziroma pokal ali pa šampionski pas, katerega drži najboljši športnik neke divizije. Nato pa ostali tekmovalci med seboj tekmujejo, da se ugotovi, kateri je drugi najboljši tekmovalec določene divizije. Ta se bo nato pomeril s prvakom in si v primeru zmage pridobil pokal oziroma šampionski pas. 

Večina športov ima torej takšen sistem tekmovanja. To tekmovanje pa posameznikom oziroma ekipam daje novo motivacijo in zagrizenost, da dajo iz sebe še več, kot so sposobni. Zato je za tekmovanja potrebno veliko strasti v športu, s katerim se ukvarjamo, saj nas bo to poneslo daleč.